יפוי כוח מתמשך – מאפשר לך לתכנן את העתיד

ייפוי כוח מתמשך – מאפשר לך לתכנן את העתיד

וודאי שמעתם בעבר על מצבים בהם אדם מפסיק לשלוט בענייניו כתוצאה מזקנה, תאונה או מחלה ואינו יכול לדאוג לעצמו יותר.

זה יכול לקרות לכל אחד.

כל אדם יכול להפוך תלוי בחסדם של אחרים, ואז מתעוררים כל הקשיים.

נתחיל בדבר הכי מידי – טיפולים רפואיים, אשפוז ועוד. מה היית רוצה שיקרה לך? באיזה תנאים תרצה לחיות? ומה באשר לעניינים הכספיים?

צוואה תקפה רק לאחר פטירה, אז מי יטפל בחשבונות בנק?  בחובות? בנכסים? בעסק?  

ואם יש לך עדיין ילדים שתלויים בך? מה יהיה איתם?

אז נכון, ניתן לפנות לבית המשפט למנות אפוטרופוס – אך הדבר אורך זמן! ומדוע לסמוך על חסדי מערכת בית המשפט העמוסה?

ומי אמר שרצונו של אותו אדם ימולא כפי שהוא רוצה? בפרט אם מעולם לא דיבר על כך ולא הביע את  רצונו, בפני אדם שהוא סומך עליו.

ובכלל, מנגנון האפוטרופסות הינו מסורבל ואנשים רבים נמנעים מלעשות זאת שכן ההליך מתנהל דרך בית משפט והדבר עלול לארוך חודשים.

אז מה אפשר לעשות?

לשמחתנו, בשנתיים האחרונות אירעה מהפכה, כאשר המחוקק הישראלי יצר כלי חדש: "ייפוי כוח מתמשך".

בקצרה נאמר, שזה כלי שבעזרתו יכול אדם למנות מישהו אחר שינהל עבורו את ענייניו הפיננסיים, הבריאותיים או האישיים, כשהוא לא יהיה מסוגל לעשות זאת בעצמו.

ואיך זה עוזר?

באמצעות כלי זה יכול אדם לקבוע היום כיצד ייראו חייו בעתיד, אם חס וחלילה יגיע למצב שבו לא יהיה מסוגל לקבל החלטות או לנהל את ענייניו האישיים ו\או הרכושיים.

ייפוי הכוח המתמשך הוא כלי מצוין לתכנון העתיד של כל אחד ואחת מאתנו, בשעה שאנו כשירים, צלולים ומצויים במצב המיטבי כדי לשקול היטב את צרכינו, וטובתנו האישית  לאותו מועד בו לא נהיה כשירים לעשות זאת.

ייפוי הכוח המתמשך מונע את המסלול המידי למינוי אפוטרופוס, ומאפשר לנו לקבוע הנחיות מקדימות, ומנגנונים יעילים  בקשר עם ניהול העניינים האישיים, הרכושיים והבריאותיים, במגבלות הקבועות בחוק ותחת פיקוח של האפוטרופוס הכללי.

אם הגעתם עד לכאן, והבנתם שאתם רוצים לעשות ייפוי כוח מתמשך, בוודאי אתם שואלים את עצמכם: איך עושים זאת?

אז קודם כל, דעו כי קיימת רשימה של עורכי דין אשר הוכשרו במיוחד על ידי משרד המשפטים (האפוטרופוס הכללי), בשיתוף עם לשכת עורכי הדין, לערוך ייפוי כוח מתמשך על פי חוק .רק עורך דין אשר עבר הכשרה מיוחדת לצורך עריכת ייפוי כוח מתמשך, ובידיו תעודה מתאימה, יוכל לערוך ייפוי כוח מתמשך.

אנו ממליצים בחום, להיעזר ולהתייעץ עם עורך דין, אשר הוכשר על ידי משרד המשפטים (האפוטרופוס הכללי), לפני שמקבלים החלטה בנושא.

**     הכותבת הינה עורכת דין אשר הוסמכה והוכשרה לערוך ייפוי כוח מתמשך לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב – 1962 שנערכה על ידי האפוטרופוס הכללי בשיתוף עם לשכת עורכי הדין בישראל.

 **     מאמר זה אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ משפטי, והוא נועד לשירות הציבור כידע כללי בלבד.

לפרטים ושיחת ייעוץ ללא כל התחייבות השאירו פרטיכם כאן: ​

רח' אנצו סירני 40, גבעתיים
טל' 5714512 03 פקס. 7323163 03